Life style coach

Obor Life Style coach, tedy Kouč zdravého životního stylu, je novým dynamicky se rozvíjejícím oborem rozvíjejícím se v zahraničí, především v anglicky mluvících zemích. V Německu a Rakousku má tento obor název Ekotrofologie (Öeckotrophologie).

Co je Life style kouč ?
 Pokud se již rozhodneme věnovat se zdravému životnímu stylu, většina lidí neví jak vlastně začít. Špatným pojetím zdravého životního stylu si můžeme přivodit leckterou újmu na zdraví, vždyť nesprávnou stravou a nesprávným pohybem si již ublížil nejeden z nás! V knihkupectvích a na internetu se to jen hemží zaručenými dietami a cvičebními programy, ústní lidová slovesnost je v ČR také hojně rozšířena – ale to je špatně! Většina knih podává zkreslené informace, je špatně přeložena či pochopena ze zahraniční původní literatury, informace jsou poskytovány a předávány nekvalifikovanými lidmi s nulovým vzděláním v oboru bez praxe apod. Sousedky a kamarádky si radí zaručené diety a detoxikační programy. 

Kdo by měl tedy poradit, na koho se obrátit? V zahraničí již to vědí, obrací se na Life style kouče (německý ekvivalent Öeckotropholog nebo Heil praktiker).

Life style kouč je člověk, na kterého se lidé obracejí, když se potřebují naučit zdravěji jíst, snížit váhu, cítit se fit, odbourat stres, věnovat se cvičení, projít detoxikačním programem, odnaučit se kouřit, zbavit se závislosti na kofeinu nebo předejít chronickému onemocnění (diabetes, osteoporóza, metabolický syndrom, kardiovaskulární choroby). Life style kouč je ale také člověk, který pomůže překonat krizi, povzbuzuje, pomáhá nalézat nová řešení a rozvíjení osobnosti. Life style kouč je přítel na cestě ke zdraví a dobré kondici, je to vlastně výživový poradce, osobní trenér a osobní kouč v jednom. Mít kouče znamená, že na nic nebudete nikdy sami! Proto je úkolem kouče mít také psychologické a sociologické vzdělání, musí pomoci s odbouráním nejen fyzického, ale také emočního stressu cestou rozvoje duše a intelektu. Tento obor bude v následujících letech velice rozvíjen, protože v zahraničí již více než 10 let úspěšně funguje. Např. v Německu byla ještě před 15 lety podobná situace jako u nás, ale s rozvojem preventivních programů pojišťoven nastal masový rozvoj tohoto oboru.