Přírodní kolagen

Přírodní transdermální gel s omlazujícím účinkem na kůži

Přírodní kolagen reprezentuje jeden z největších vynálezů světové biochemie a biotechnologie. Tento produkt Vám pomůže oklamat plynoucí čas. Ne nadarmo ho mnozí nazývají elixírem mládí, protože právě tím pro mnohé je. Můžete se zde seznámit s jeho opravdu až zázračnými vlastnostmi a účinností, se kterou se již seznámily tisíce žen (ale i mužů)...

Na rozdíl od běžných kosmetických přípravků, které někdy dokáží odstraňovat následky stárnutí kůže, kolagen útočí již na jeho příčiny. Vynález metody hydratace rybího kolagenu se stal jedním z největších vynálezů biochemie 20. století.

Přirodní kolagen si totiž zachovává dokonce i po uložení v nádobě ze skla strukturu trojité šroubovice - helisy, která je typická pouze pro bílkoviny živých organismů. Je pravděpodobně jedním z největších objevů světové kosmetologie i biotechnologie bílkovin. Dodnes však nebyl využit nejoptimálnějším způsobem.

Tento výrobek nemá nic společného s dosud v implantologii a kosmetologii používanými hydrolyzáty hovězích kolagenových vláken. Nemá tedy nic společného s kolagenem - "z peptidové mrtvoly".  Je to živá bílkovina, revoluční objev!

Produkty rozpadu třířadého rybího kolagenu šlechtí mezibuněčnou kožní tkáň stimulujíc fibroblasty ke zvýšené "produkci" vlastního kolagenu. Tuto schopnost nemá ve světové kosmetice žádný jiný výrobek.

Hydrát rybího kolagenu je roztokem z čistého kolagenu, z biochemického hlediska stále "živého", a proto také biologicky aktivního.


Čim je kolagen?
Kolagen tvoří 30% hmotnosti bílkoviny člověka, 10% celkové hmotnosti člověka a až 70% kůže! Je zodpovědný za pružnost, pevnost, správné navlhčení kůže a soustavné ponoření jejích buněk. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu, což je např. příčinou tvorby vrásek.

Zkoušky použití v kosmetice a implantologii z počátku syntetického a později i zvířecího kolagenu přinesly jen poloviční úspěchy především proto, že nebyly dosud získány aminokyselinové řetězce, jaké má člověk.

A právě takový kolagen byl vynalezen v Polsku!

Epochální vynález vědců Gdaňské Univerzity byl obrovskou senzací 90-tých let v kosmetickém průmyslu. Praktické využití tohoto vynálezu brzdily těžkosti s udržením stability obdrženého výtažku v normální teplotě.

Unikátní formuli přírodního kolagenu Q 5-28 dovedli k úspěchu až laboranti INVENTIA POLISH TECHNOLOGIES. Zřejmě se jim povedlo jako prvním ve světě kosmetiky získat zcela přírodní kolagen, který má objektivně prokázané vlastnosti regenerující pokožku, přičemž si zachovává klíč ke svým tajemstvím tzv. trojité helisy v pokojové teplotě!

"Přírodní kolagen Q 5-28" je extrahovaný z výtažků nejušlechtilejších druhů ryb, lovených v přírodních vodních plochách a filtrovaný vlákny bource morušového.

Preparát je zcela přírodní, bez přídavků barviv a aromatických látek - je několikaprocentní složkou exkluzívních krémů předních kosmetických koncernů, které je uvádějí na světový trh.

Do Vaších rukou se nyní dostává unikátní produkt, který obsahuje několikanásobně vyšší množství kolagenu, než nejdražší kosmetické přípravky na světě.

Přirodni kolagen firmy Inventia získal nadšená hodnocení odborníků a specialistů medicíny především za v kosmetice průlomovou schopnost obnovy pokožky v místech tvorby vrásek!

COLVITA - POTRAVINOVÝ DOPLNĚK A KOSMETICKÁ VÝŽIVA v kapslích.

Obsahuje vynález celosvětového významu - vzácný komplex lyofilizátu čistého tropokolagenu (kolagenu terciární struktury), získaného z kůží ryb, alg (mořských řas), a vstřebávatelné formy vitamínu E (alfa-tokoferolu).

COLVITA je výsledkem velkého vynálezu polské biotechnologie, kterým je extrakce čistého, přírodního kolagenu z kůží ryb do vodního roztoku při zachování trojspirální formy bílkovin (jsou charakteristické pro živé organizmy).

COLVITA je zcela nový přístup v péči o tkáně obsahující kolagen. Uživatelé mohou na své „vlastní kůži" poznat, co může způsobit přírodní kolagen „zevnitř". COLVITA je korunovaním výsledků biotechnologických prací se skupinou produktů z rybího kolagenu, který brzdí naše stárnutí... Stačí dvě tobolky denně, aby kůže byla hladší a měkčí. Aby zářila a byla výborně hydratovaná. Ošetřováním kolagenovým gelem a používáním kolagenových tobolek kůže opravdu dokáže omládnout.

Řetězce lidského kolagenu se skládají z 20 aminokyselin. Jenom část z nich je organizmus schopný vyprodukovat svojí vlastní látkovou výměnou. Ostatní musí být dodány z potravy. Doplnění preparátem COLVITA zaručuje dodávku aminokyselin pro buňky, které v lidském těle kolagen vyrábějí.

COLVITA je tvořena hlavně z lyofilizovaného třířadého rybího kolagenu. Třířadý kolagen má podobnou stavbu jako spirála DNA, působí však v mezibuněčném prostředí. Je nositelem informací o zásobách aminokyselin u všech obratlovců. Hlavně v případech narušení jejich rovnováhy, je možné v mezibuněčném prostředí jejich zacelení bílkovinou z rozpadu trojné helisy dodaného kolagenu. Při vyrovnávání bilance metabolismu bílkovin přináší velmi pozitivní vliv.

LYOFILIZACE je proces, při kterém dochází ke zmražení čistého kolagenu na - 40°C ve vakuu (při tlaku 1Pa). Následně z něj byla odstraněna voda sublimací (vysušením). Zajišťuje se tím nejvyšší čistota produktu, nízká hmotnost a výborná hygroskopie (může vázat vodu). Lyofilizát (s více jak 98 % bílkoviny) pak v zažívacím traktu díky zavodnění až zdesetinásobí svůj objem. Tím velmi příznivě působí při hubnutí (bílkovinná dieta pomáhá při spalování tuků). Aminokyseliny, ze kterých je složen kolagen, jsou totiž lehce vstřebatelné (tzv. „bublinky" - bio esferas). Syntézu ještě vylepšuje vitamín E, minerály a vitamín C v mořských řasách.

COLVITA obsahuje bílkoviny, které jsou produktem rozpadu trojné helisy kolagenu. Tyto bílkoviny jsou rozpustné v roztocích solí a kyselin přítomných v zažívacím traktu, a to nesrovnantelně snadněji než želatina či hydrolizované zvířecí bílkoviny. Jejich vstřebávání pak zajišťují vitamíny a enzymy, které je štěpí přirozenou cestou

SLOŽENÍ:
rybí kolagen, mořské řasy - algy, elastin, vitamín E, kyselina mléčná, želatina(povlak tobolky), citrónový lyofilizát (nosič)

Potravinový doplněk stravy Colvita je prodáván v balení po 60 kapslí - kůra na 1 měsíc a 120 kapslí - kůra na dva měsíce. Balení 120 kapslí je cenově výhodnější než dvě balení po 60 kapslí.

Kolagen Platinium

LUXUSNÍ a nejúčinnější kolagen Platinum je vyráběn ze spodní části ryby, kde je kolagenu pod kůží minimální množství a proto je nejdražší. Dokonce prochází 3X čistícím procesem přes vlákna bource morušového - proto je nejčistější a nejsilnější . Má stříbřitě bílou barvu. Po nanesení na tělo kolagen prostoupí pokožkou, následně se dokáže sloučit s lidskou bílkovinou a podporuje tvorbu vlastního kolagenu. Je výborným nosičem kosmetických krémů a léčebných mastí do podkoží a znásobuje jejich účinnost.

Výrazně omlazuje stárnoucí, stresovanou, povadlou a zašedlou pleť, vyhlazuje mimické vrásky, hluboké vyrovnává, zvlhčuje pokožku, znovu obnovuje její elasticitu, lehce upravuje pigmentaci kůže a působí na rozšířené póry. Po nanesení na oční víčka a oční okolí částečně prostupuje oční sítnicí a odstraňuje otoky, váčky pod očima a přináší okamžitou úlevu únaveným namáhaným očím, které slzí a pálí, jak u počítače, tak při řízení, na ostrém letním slunci, i u moře, dále při pálení očí ze slané nebo chlórované vody, při zánětu spojivek a různých druhů alergií. Je vhodný i pro ALERGIKY.

Díky své nejvyšší čistotě je doporučován:

 • k vnějšímu ošetření obličeje, očí (nanáší se na oční víčka a oční okolí - NE DO OČÍ)

 • na zvlhčení a omlazení pochvy

 • redukci jizev po úrazedch a plastických operacích

 • na nemoci kůže

 • akné

 • jizviček po akné, na vybrané druhu

 • ekzémů

 • u popálenin

 • opruzenin

 • proleženin

 • oparů

 • aftů

 • bércových vředů

 • poraněných dětských kolínek a jiných úrazů

 • potniček, ap.

 • Rovněž na ošetření prsů kojících matek (bezprostředně po ošetření kolagenem lze i nadále dítě kojit).

 • Velmi účinný při paradentóze

 • bělení zubů (káva, cigarety ap.) a zápachu z úst apod.

více v podrobných popisech těchto stránkách. Tělo si kolagen PRIORITNĚ stahuje do míst, kde ho má akutní nedostatek - kloubní jamky apod.

PO KAŽDÉM NANESENÍ KOLAGENU JE CÍTIT PNUTÍ A PROTO JE TŘEBA NÁSLEDNĚ NANÉST PO KOLAGENU NA OBLIČEJ HYDRATAČNÍ KRÉM.

Kolagen Platinum 30

Doporučován především pro kosmetiku tváře a dekoltu, či jiných citlivých částí těla. 1 190 Kč

 

Kolagen Platinum 50

Doporučován především pro kosmetiku tváře a dekoltu, či jiných citlivých částí těla. 1 640 Kč

 

Kolagen Platinum 100

Doporučován především pro kosmetiku tváře a dekoltu, či jiných citlivých částí těla. 2 590 Kč

 

Kolagen Platinum 200

Doporučován především pro kosmetiku tváře a dekoltu, či jiných citlivých částí těla. 3 690 Kč

 

Kolagen Silver

Kolagen Silver je vyráběn z boční části ryby. Dvakrát prochází čistícím procesem přes vlákna bource morušového. Má zlatistvou barvu, někdy lehce do šeda - záleží na pigmentu ryb. Omlazující účinky jsou obdobné jako u Platina, pouze u čerstvých spálenin, jizev, akné a ekzémů je vhodnější použít jemnější Platinum, které je čistější. Silver je levnější, ale stejně účinná alternativa kolagenu Platina vhodná na ošetření celého těla. Též napomáhá k rychlé a účinné regeneraci pokožky po slunění, po opalování v soláriu, po návratu od moře, po denní koupeli apod.

Nejúčinnější ANTISTRIOVÁ PREVENCE V TĚHOTENSTVÍ, PŘI PLÁNOVÁNÍ VĚTŠÍHO ÚBYTKU HMOTNOSTI I ZVÝŠENÉ TĚLESNÉ NÁMAZE U MUŽŮ V POSILOVNĚ PŘI RŮSTU SVALŮ (KŮŽE JE SLABÁ A NEZVLÁDÁ NÁPOR RŮSTU SLALŮ A POTRHÁ SE. PRAVIDELNÉ OŠETŘENÍ POKOŽKY KOLAGENEM SILVEREM) pokožka zpevní - je jemnější, mladistvější, ale pevnější, silnější (nezaměňujte s hrubou- hroší) a již se nepotrhá, čímž zabraňuje tvorbě strií).

Pokud si chcete kolagen koupit, nechcete ho na narušenou aknózní pleť nebo na potírání víček očí a očního okolí a Platinum je pro vás cenově méně dostupné, vyzkoušejte kolagen Silver. Na omlazení pokožky těla (ne obličeje) po slunění nebo jako antistriovou prevenci lze zvolit i levnější alternativu.

Kolagen Silver 50

Doporučován pro ošetřování celého těla. Pro léčebnou i energetizující masáž, po depilacích, soláriu, peelingu. Výborný pro všechny druhy každodenní... 1 190 Kč

 

Kolagen Silver 100

Doporučován pro ošetřování celého těla. Pro léčebnou i energetizující masáž, po depilacích, soláriu, peelingu. Výborný pro všechny druhy každodenní... 1 890 Kč

 

Kolagen Silver 200

Doporučován pro ošetřování celého těla. Pro léčebnou i energetizující masáž, po depilacích, soláriu, peelingu. Výborný pro všechny druhy každodenní... 2 790 Kč

 

Kolagen Graphite

Graphite je vyráběn ze hřbetní části ryby, kde je kolagenu pod kůží nejvíce. Prochází pouze jednou čistícím procesem přes vlákna bource morušového. Je tmavý, nepatrně cítit rybinou, ale bezprostředně po nanesení na pokožku se tato vůně vytrácí a již není cítit. Výrobcem je doporučován k vnějšímu používání při:

 • ošetření nehtů

 • na posílení vlasů a vlasových cibulek

 • na lupy a svědění hlavy

 • při plísních nohou

 • na popraskané paty

 • omlazení rukou,

ale je to i levnější vhodná alternativa k dennímu ošetření pokožky celého těla. Nepřekonatelný na rychlé omlazení pokožky rukou. Vhodné používat po každém jejich umytí. Některá kosmetická studia ho používají k ošetření obličeje aby ušetřila, proto si raději nechte lahvičku koloagenu ukázat. Již na první pohled podle barvy poznáte o jaký kolegen se jedná.

Kolagen Graphite 50

Graphite je vyráběn ze hřbetní části ryby. Jednou prochází čistícím procesem vlákny bource morušového, proto má z vyráběných kolagenů nejtmavší ba...840 Kč

 

Kolagen Graphite 100

Doporučován pro péči o vlasy a nehty. S úspěchy používán v kosmetických a kadeřnických salónech jako ekonomičtější řešení. Používán také pro léčbu ...1 360 Kč

 

Kolagen Graphite 200

Graphite je vyráběn ze hřbetní části ryby. Jednou prochází čistícím procesem vlákny bource morušového, proto má z vyráběných kolagenů nejtmavší ba...2 190 Kč